Czy po błędzie Google ruszy lawina pozwów frankowych? .elementor-widget-container-steps { clip-path: polygon(25% 0%, 75% 0%, 100% 50%, 75% 100%, 25% 100%, 46% 49%); }

Czy po błędzie Google ruszy lawina pozwów frankowych?

Nowy rok przyniósł Frankowiczom niespodziankę, której nikt się nie spodziewał. Według danych Google, 1 stycznia 2024 r. kurs franka wzrósł w ciągu zaledwie 5 godzin o ponad 1,24 zł, czyli prawie niemal o 27 proc. z 4,68 zł do 5,92 zł. Tysiące Kredytobiorców już zaczęło przeliczać wysokość swojej raty kredytowej. Czy ta sytuacja zmobilizuje kolejnych Frankowiczów do pozwania banku o kredyt we frankach?

Nagły wzrost kursu walut 1 stycznia 2024 r. w wyszukiwarce Google

Rzadko zdarza się, aby 1 stycznia nowego roku usługa prezentująca kursy walut w wyszukiwarce Google uległa nagłej awarii. Problem polegał na błędnym wyświetlaniu danych dotyczących wartości euro, dolara i franka szwajcarskiego w stosunku do złotówki. Choć tym razem udowodniono, że był to błąd, nikt nie może dać gwarancji Kredytobiorcom, że nie nadejdzie dzień, w którym kurs franka wzrośnie do 6 zł. Jeszcze niedawno trudno byłoby uwierzyć w scenariusz, w którym helwecka waluta osiągnie wartość 5 zł, ale wrzesień 2022 roku udowodnił, że niemożliwe może stać się rzeczywistością. W obecnych czasach pełnych trudno wykluczyć, że nagle zdarzy się coś, co sprawi, że frank stanie się atrakcyjniejszy dla inwestujących niż kiedykolwiek wcześniej, a ci będą gotowi zapłacić za niego więcej niż dotychczas. Ze wzrostu kursu waluty nie mogą cieszyć się posiadacze kredytów, jednak jest sposób na to, aby ochronić swoje finanse przed niespodziewaną podwyżką rat kredytu.

szokująca informacja o błędzie Google

Banki mogą ucierpieć na błędzie Google

Chociaż szybko się okazało, że diametralny wzrost wartości helweckiej waluty jest jedynie wynikiem błędu, emocje Frankowicze zostały nadszarpnięte. Na pierwszy rzut oka niewinny błąd w usłudze Google spowodował panikę wśród Kredytobiorców frankowych, bowiem znaleźli się w obliczu nagłego wzrostu swoich miesięcznych rat. Skutki incydentu z początku nowego roku z pewnością odczują banki, gdyż widmo zwiększonych rat za kredyt spowodowało, że część z Frankowiczów podjęła tego dnia decyzję o pozwaniu banku. Chociaż od poniedziałkowych wydarzeń minęło kilka dni i część osób już zapomniała o tym incydencie, Kredytobiorcy posiadający kredyt we frankach na długo zapamiętają ten dzień i emocje mu towarzyszące. Z pewnością część niezdecydowanych do tej pory Frankowiczów podjęło tego dnia decyzję, która może ich zbliżyć do pozbycia się toksycznego kredytu. W związku z tym, banki muszą być gotowe na kolejne pozwy kierowane przed Kredytobiorców posiadających kredyty w szwajcarskiej walucie.